Komentarze

PAŹ

23

linkologia.pl spis.pl
 

 

Znakomita pod względem scenariusza, zaś do współczesnego wygrana z lekkością, chęcią i polotem, romantyczna komedia domem z Kanady. Charlie Logan (Dane Cook) jest uznanym i wymienianym dentystą, za którym kobiety daj się uganiają. Przedmiot w tymże, iż z szkolnych czasów Logan występuje z piętnem klątwy, skończonej nań przez znajomą z sale, jakiej nie chciał zaprezentować swego przyrodzenia podczas pasjonującej muzyki w butelkę. Klątwa daleka istnieje swobodna, acz dla polskiego bohatera nad wyraz bolesna. Otóż każda osoba, która wyląduje w łóżku przystojnego doktora, ma całkowitą gwarancję, że jej nowy ślubny będzie aktualnym jednym, wyśnionym, wymarzonym... Teraz wiecie, dlaczego do gabinetu doktora ustawiają się kolejki kobiet w rozmaitym wieku dodatkowo o nietypowej postaci? Choć początkowo Charlie nie był słaby uwierzyć w sprawczą moc klątwy z dzieciństwa, kiedy za człowiek wydaje jego długa dziewczyna, gotów jest stawić przekleństwu czoła. To zawsze nic nie będzie gładkie...


Istnieje w ujęciu doktorka co najmniej sama osoba, która zakłada klątwę za dar niebios. Wówczas jego mężczyzna Stu (Dan Fogler), chirurg plastyczny, który słynie chociażby spośród bieżącego, że potrafi stworzyć swej pacjentce trzecią pierś... Powtarza mu się przekonać Logana, że zamiast rozpaczać z względu straty, powinien raczej skończyć się w obrót nieskrępowanego i niezobowiązującego seksu, by paść się tym, o czym przecież marzy każdy klient.

 

Przez chwilę nawet Charlie jest zdecydowany przyznać przyjacielowi rację, jednak skoro jego gabinet zaczynają odwiedzać panie mniej urodziwe, a bardziej szerokie, taka okoliczność bycia wolnego czasu zaczyna kilka mu przeszkadzać. Zresztą, w międzyczasie lekarz ogląda na równej drodze niejaką Cam Wexler (Jessica Alba), jaka w niedalekim parku wodnym chroni się, wraz z kilka pokręconym bratem Joe (Lonny Ross), stadkiem sympatycznych pingwinów. Charlie chciałby za jakąś cenę zdobyć Cam, przecież na opcji do obecnego stoi wspomniana klątwa, która szybko czy później grozi przecież katastrofą.Film idealny jest charakteru w wielu kategoriach i barwach. Już sama rzecz kluczowa jest stosunkowo odważna i oryginalna, zatem z ciekawością obserwujemy, w jaki zabieg bohaterowie wybrną ze charakterystycznego pata, którego zgotowali im scenarzyści. Charlie ewidentnie marzy się zakochać, ale boi się zaangażować, aby nie stracić Cam. Pani jest pod wrażeniem dentysty, ale zaczyna dziwić ją jego oryginalne momentami zachowanie. Nie brakuje w Facecie pełnym uroku komicznych dialogów – zwłaszcza na trasy Charlie – Stu, choćby nie tylko.

Dużo będzie podobnie slapstickowych scen, często w dziele Jessiki Alby, która, o dziwo, radzi sobie z ostatniego fasonu wyzwaniami znakomicie! Alba motywuje tym obrazem, że jest nie tylko ładną buzią, którą warto zatrudniać w sztukach zniewalających kotek-ślicznotek (jednak same), a że posiada z bogactwem udźwignąć komediowy ciężar całej historie. Realizatorzy sypią i gdy z rękawa dowcipami o stosunkach damsko-męskich, wszak nie są wtedy na wesele jedzony w niewłaściwym guście. Zresztą, choć obraz nie ucieka od koniec frywolnie pokazywanej golizny, w stosunkowo dobrym wydaniu zresztą, wówczas nie ma szkół do serwowania kloacznego humoru, który w aktualnego wzoru komediach rodem z Hollywood jest kilkakrotnie na składzie dziennym.

Film naprawde fajny uśmialem sie :) no ale co najlepsze gra w nim cudna Jessica Alba :)

coldsheenna   tagi: facet pełen uroku, filmy romantyczne

PAŹ

23

pinkpearl
16:11:56
no ale nic nie przebije komedii Allena :P

PAŹ

23

Micheal
04:08:12
Kߋmentarze do notki "Facet pełen uroku" - Romantyczne filmy
piczew rzucił ѕię projektowania ogrodów Łódź płaѕko ѡ prƶód.
systemy nawadniаnia
Jakieś zwierzęcе prƶexzucie ҡazało mu sprawić unik, bez bezsensownego oglądania
sіę w badaniu niebezpieсƶeństwа.
Bojówkaгze Кirpiczewa nie rozporządzаli tak wiele ѕzczęścia.
Na bank nie byli
komandosami, tuzinkowe bandziory. Dwa nie zdążyli poniekąd nacіsnąć spustów, mimo że
żyli jеszϲze prƶez dłużsƶy epoka. Praerwany kośсiec ҟręgowy owe un.

PAŹ

23

gość
12:58:49
świetna komedia, taka pozytywna, niektóre sceny trochę drastyczne szczególnie jak Alba jest u dentysty :)))